Аналіз роботи шкільної бібліотеки за 2021-2022н.р.

Дата: 18 червня 2022 о 14:08, Оновлено 18 червня 2022 о 14:41
Автор: Литвин С. М.

Аналіз роботи шкільної бібліотеки за 2021-2022н.р.

Освітній процес у школі зорієнтований озброєння школярів методами пізнання, у зв’язку з цим, діяльність шкільної бібліотеки минулого навчального року була спрямована на формування системи бібліотечно-бібліографічних знань, формування мовної культури школярів, забезпечення художньою, довідковою, науково-педагогічною літературою, пошук нових форм роботи, здатних посилити роль книги у навчально-виховному процесі. Питання організації самоосвітньої діяльності школярів, залучення до розв’язання прямих функцій навчання, виховання любові до книги, удосконалення культури читання, прищеплення навиків самостійної роботи з книгою, реальної допомоги кожному в задоволенні особистих читацьких інтересів знаходились у центрі уваги роботи шкільної бібліотеки.

Протягом 2021-2022 навчального року в бібліотеці проводилися виховні та інформаційні години, літературні вікторини, казкові вікторини, краєзнавчі вікторини, літературні вечори, обговорювання нових книг, голосне читання та обговорення книг, бесіди, оформлення книжкових виставок та тематичних поличок. На сучасному етапі велика увага приділяється відновленню звичаїв та традиції українського народу.

Щорічно бібліотека відзначає:

- День Збройних сил України;

- День боротьби зі Снідом;

- День Соборності України;

- Шевченківські дні;

- День Героїв Небесної сотні;

- День Незалежності України.

- Пам’ятні та знаменні дати, згідно календаря, присвячені видатним діячам культури та письменникам України.

На протязі 2021-2022 навчального року були оформлення такі книжкові виставки: « Знання - сонце, книги – віконце!», Козаку найперше – воля, козаку найперше – честь!», « Душа народу бринить у слові!», « Соборна Україна: від ідей до життя!», « Понад крутамивічнісь у сурми сурмить!», «З Різдвом Христовим , Україно!», « Читання – найкраще навчання!». Оформлення та поновлення Тематичні папки: « Українські народні звичаї», « Національна символіка України», «Про шкідливі звички», « Поради читачам», «Шануємо тебе, рідна мово».

Цикл заходів:

- До всеукраїнського дня бібліотек: « Мандрівка шкільною бібліотекою»;

- До дня козацтва: гра – змагання «Козацькі розваги»;

- До дня Соборності України: «Україна – сильна, єдина, вільна»;

- До міжнародного дня української мови «Мова – коштовний скарб народу»;

- До дня па’яті Т.Г Шевченка «Слава Шевченкова – слава України»;

Завдання , що стоять перед сучасною школою, зміна характеру, пріоритетів і підходів до освіти та виховання, процеси глобалізації та інформаціїсуспільства зумовлюють зміну функцій та статусу бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, реформування їх в інформаційні центри, які мають здійснювати, в першу чергу, інформаційне забезпечення освітньо-виховного процесу. У Законі України « Про загальну середню освіту» важливе місце відводиться культурно- виховній і просвітницькій роботі в закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги. Робота шкільної бібліотеки – надзвичайно багатогранна. Це й методично-інформаційний центр, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги , це світ відкриття, світ творчості, де формується читач-творець.

Діяльність шкільної бібліотеки у 2020-2021 навчальному році була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу. Головна мета роботи бібліотеки – надання допомоги вчителям і учням у забезпеченні потреб. У новому навчальному році бібліотека буде сприяти максимальному розкриттю індивідуальності учня, його здібностей, нахилів і талантів; формування здорового способу життя, національної свідомості і гідності. Важливу роль відіграє шкільна бібліотека в засвоєнні шкільної програми, організації навчальної діяльності та дозвілля учнівської молоді.

Бібліотекар школи:           Марадь Л.М.